Diagnostyka cery #1 - CERA NORMALNA.

19:20 Ola Herman 0 Komentarzy


Każda z nas kobietek stara się by jej buzia wyglądała promiennie, świeżo, tak żeby przyciągała wzrok a nie odstraszała. Jednak zauważyłam, że wiele z nas nie wie jaką tak naprawdę ma cerę i jak o nią ma zadbać. Dlatego postanowiłam stworzyć serię postów o podstawowej diagnostyce i pielęgnacji poszczególnych cer. Serdecznie zapraszam.  Dzisiaj odsłona pierwsza.
Cera normalna- rzadko występuje u osób dorosłych, taką skórę mają dzieci do okresu dojrzewania. Na ogół skóra jest zaróżowiona , czysta, odpowiednio nawodniona, dobrze ukrwiona i odżywiona. Jest idealnie gładka i elastyczna ponieważ gruczoły łojowe prawidłowo funkcjonują taka skóra nie świeci się. Nie występują na niej rozszerzone pory czy zaskórniki. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne.

Pielęgnacja cery normalnej:
- celem pielęgnacji cery normalnej jest utrzymanie jej delikatnej równowagi, dobierając odpowiednie produkty i rodzaj pielęgnacji, by skóry nie natłuszczać nadmiernie ani nie przesuszać.
-naszym zadaniem jest utrzymanie jej stanu i ze wszystkich sił chronić skórę przed starzeniem oraz odwodnieniem.
- NIE WOLNO używać środków silnie działających np. zawierających alkohol lub silnie zasadowych mydeł ponieważ mogą one podrażnić skórę i w rezultacie doprowadzić do jej wysuszenia lub przetłuszczania się.
- osoba o cerze normalnej nie powinna stosować tłustych kremów dopóki nie stanie się to konieczne.
- około 30 roku życia, skóra normalna zaczyna przeistaczać się w cerę suchą.

Do pielęgnacji używamy :
- do demakijażu używamy mleczka lub śmietanki, tonizować skórę delikatnym tonikiem bezalkoholowym.
-stosować lekkie kremy nawilżające.
-w lecie stosować kremy z filtrem UV.
-stosować delikatne kremy pod oczy.
-NIE UZNAWAĆ MYDŁA DO DEMAKIJAŻU.
-nie należy używać kosmetyków które przesuszają skórę.

Kosmetyki i ich skład do cery normalnej :
- krem do makijażu-kosmetyk o dość dużej konsystencji, doskonale oczyszcza skórę, pH jest kwaśne 4.5-6, nie odtłuszcza nadmiernie skóry
-mleczko kosmetyczne  lub śmietanka- jest to emulsja  olej w wodzie lub woda w oleju, zawiera wyciągi roślinne i olejki, mleczko jest delikatne i łagodzi podrażnienia.
- krem nawilżający najlepiej jakby zawierał filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB oraz ekstrakty nawilżające np. gliceryna, oleje roślinne, aloes, algi.
- kremy lub żele pod oczy oraz maseczki nawilżające.

Zobacz również:

0 komentarze:

Dziękuję za każdy oddany komentarz.

Thank You.