Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu.

18:58 Ola Herman 0 Komentarzy


   Stres, dużo pracy, nauki i mała ilość czasu. Czasami wydaje nam się, że potrzebujemy 30 h a doba ma tylko 24. Jesteśmy przepracowani, zaczyna nas wszystko przerastać i stajemy się zestresowani. Nasze mięśnie stają się napięte a skóra szara i pozbawiona naturalnego rozświetlenia. Nie uwierzę jeżeli ktoś powie mi, że żyje bezstresowo i otacza go błogi spokój, no chyba że jest małym noworodkiem.

Czy jest na to sposób ? Czy jest sposób na od stresowanie ? Oczywiście, że tak. ( Pomimo, że możemy zamknąć się w łazience, włożyć zatyczki do uszu i zamoczyć się w cudownie pachnącej wodzie z ulubionym płynem) Możemy również wybrać się na masaż.

Masaż -   jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż powinien być wykonywany rytmicznie, bez rozciągania skóry nieuzbrojoną ręką.

W pierwszym semestrze razem z Justyną uczyłam się masażu twarzy szyi i dekoltu i muszę przyznać że to bardzo przyjemny zabieg. Masaż ten ma na celu  oddziaływanie na sferę psychiczną i relaksacyjną naszego klienta. Działa profilaktycznie, uelastycznia skórę i poprawia jej koloryt. Pozwala na chwilę wyciszenia.

Każdy ruch powtarzamy kilkakrotnie nie odrywając rak od skóry klienta. Zabieg wykonujemy zgodnie z  wskazaniami i przeciwwskazaniami. Nie powinien on sprawiać bólu i polega na stopniowaniu bodźca.
Masaż dzielimy na 5 etapów: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibrację.
Wszystko to działa na lepsze wydzielanie gruczołów łojowych, przemianę materii, ułatwia krążenie krwi, usuwane są martwe komórki naskórka. Zwiększa napięcie mięśni i elastyczność ścięgien. Oklepywanie działa uspokajająco, zwiększa odpoczynek mięśni. Wibracja za to działa na centralny układ nerwowy.

Na koniec nasza skóra jest uspakajana głaskaniem, który kończy masaż. Jesteśmy wyciszeni. Jeżeli w gabinecie słyszymy relaksacyjną muzykę możemy poczuć się naprawdę błogo. 

6965 8c53 480

Wiem, że w gabinetach bardzo rzadko jest przeprowadzony wywiad z klientką/em, co jest rzeczą oburzającą dlatego podaję przeciwwskazania do tego zabiegu.

Przeciwwskazania do masażu !!! :

Przerwanie ciągłości skóry, ekstrakcja zęba, migdałki w stanie ropnym, nadciśnienie tętnicze, choroby bakteryjne, wirusowe, zakaźne i alergiczne skóry, powiększona tarczyca, nowotwory, epilepsja, choroby tarczycy, trądzik. 

Zobacz również:

0 komentarze:

Dziękuję za każdy oddany komentarz.

Thank You.