June - It's time to inspire

11:32 Ola Herman 0 Komentarzy

                
To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba jej wyznawców. 
 — prof. Lupin


Nikt nie chce być singlem, ale też mało kto umie zbudować związek. Nakarmieni popkulturą, wypchani sztucznymi wzorcami oczekujemy od drugiej strony wyimaginowanej doskonałości, sami za bardzo nie chcąc nic dawać. Wyposażamy naszych wyimaginowanych partnerów w zestawy często sprzecznych cech, przy okazji doczepiając im w fantazjach twarze znanych, amerykańskich aktorów. Nie potrafimy przyjąć do wiadomości faktu, że zawsze ten ktoś będzie podobał nam się trochę mniej, zawsze czymś nas wkurzy, zawsze w jakiś sposób zawiedzie nasze zaufanie, o czymś zapomni, gdzieś się spóźni, gdzieś posieje naszą ulubioną rzecz. Jest to dla nas nie do zniesienia, bo moment, gdy życie rozmija się z naszymi marzeniami, traktujemy jako osobistą klęsk. 

 — Żulczyk

   Dom jest tam, gdzie są ludzie, którzy cię kochają i potrzebują cię. Dom jest tam, gdzie czujesz, że jest twoje miejsce, nieważne, jakie błędy popełniłaś ani jak postrzegają twoje życie inni. Dom jest tam, skąd możesz wyjechać, jednak zawsze wiesz przy tym, że masz gdzie wracać.

 — Jay Crownover, Rowdy
Nigdy nie przechowuj niczego na specjalne okazje, każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją.

— Monika Sawicka
Czasem mam wrażenie, że każda rzecz, którą człowiek robi w życiu, każda myśl i każde zdarzenie wywołuje ciąg dalszy i jest ogniwem w długim łańcuchu, który kołysze się na wietrze historii. I często takie małe elementy, które wydają się mało znaczącymi epizodami, zaczynają obrastać w słowa, myśli i wydarzenia, czasem po wielu latach wracają i dopiero wtedy widać, że pełniły rolę źródła lub przeznaczenia, które przyprowadziło nas aż tutaj, do tego momentu w teraźniejszości.

— Beata Pawlikowska "W dżungli życia" 
 pics from tumblr.com

Zobacz również:

0 komentarze:

Dziękuję za każdy oddany komentarz.

Thank You.