FEBRUARY - IT'S TIME TO INSPIRE

19:20 Ola Herman 7 Komentarzy

Podążanie za głosem własnego serca nie jest łatwe, a usłyszenie go w gwarze i paplaninie życia wymaga samozaparcia, a nawet samodyscypliny. Dyscyplina w moim przekonaniu nie jest czymś surowym, okrutnym i bezwzględnym – wręcz przeciwnie. Dyscyplina jest to stałe, świadome wybieranie i robienie tego, co jest konieczne, aby czuć się istotą szczęśliwą.
— Agnieszka Maciąg
Tak wiele można zdziałać każdego dnia. Możesz kogoś rozbawić, wywołać na jego twarzy uśmiech, dać mu nadzieję albo skłonić go do zastanowienia.  Najważniejszym dniem w roku nie jest Boże Narodzenie ani Wielkanoc, Twoja rocznica ani urodziny, tylko ten dzień, który właśnie trwa, więc wykorzystaj każdą minutę. Żeby to zrobić, będziesz się musiał ubrudzić, bo tak działa świat. Owszem, życie to prezent, ale nie licz na pudełko z kokardką. Wiele lat temu pewien ksiądz jezuita zarzucił mi, że staram się żyć zbyt ostrożnie. Powiedział, że zachowuję się tak, jakbym dostałą piękną sukienkę, włożyła ją na przyjęcie, a potem siedziała cały czas pod ścianą, żeby jej nie zniszczyć. Jakbym zrezygnowała z ciasta, ponczu i zabaw, żeby się nie ubrudzić. Miał rację. Tak bardzo bałam się cierpienia, porażki- tak bardzo bałam się życia- że obserwowałam je tylko stojąc z boku. Ale to już przeszłość. Już się nie martwię, czy się ubrudzę, tylko bawię się na całego... i bardzo możliwe, że wyjdę z tego przyjęcia jako ostatnia.
— R. Brett - "Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"  
 all pics from tumblr

Zobacz również:

7 komentarzy:

 1. Wybrałaś piękne zdjęcia, a cytatem R. Brett zachęciłaś mnie do przeczytania całej książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej książki są cudowne, polecam. ;)

   Usuń
 2. Piękne cytaty. To niesamowite, jak strach może nas hamować przed dążeniem do spełniania własnych marzeń. Na szczęście można sobie z tym poradzić, motywacja przede wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam oglądać takie ładne zdjęcia. Człowiek powinien otaczać się pięknem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy oddany komentarz.

Thank You.